_________________________________________________

 

Uruchomiliśmy zbiórkę - wesprzyj Stowarzyszenie finansowo

 Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia: z pomocy Stowarzyszenia w zakresie objętym działalnością statutową Stowarzyszenia korzystać mogą członkowie (w tym kandydaci i honorowi) nie będący zawieszonymi w prawach członka.


Aby zostać członkiem Kandydatem należy opłacić wpisowe (100 zł) i składkę kandydacką z góry na 3 miesiące (3x20 zł) - w sumie 160 zł

 

Kandydatem jest się do 6 miesiąca i w tym czasie składka wynosi 20 zł. Od 7. miesiąca składka członkowska, to 10 zł miesięcznie

szczegóły znajdziesz w STATUCIE


Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia SLSOPO,
jak i oferujące swoje doświadczenie i pomoc
zapraszamy na dyżur w godzinach otwarcia biura

 

 

LIST OTWARTY RODZICÓW w sprawie planowanej reformy prawa rodzinnego

PRZECZYTAJ! PODPISZ! WYŚLIJ! UDOSTĘPNIJ!

W dniu 8 marca 2018 na konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Pan Zbigniew Ziobro i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pan Michał Woś poinformowali o planowanej reformie prawa rodzinnego i opiekuńczego pt.: „Reforma prawa rodzinnego – zmiany dla dobra dzieci i rodzin”.

W odpowiedzi na zaprezentowane główne założenia projektu, jako sygnatariusze Petycji „Stop alienacji rodzicielskiej” zarejestrowanej w Senacie RP pod znakiem PW9-01/17 pragniemy przedstawić nasze stanowisko. 

Ojcowie! Reagujcie zanim odebrane Wam zostaną resztki praw i godności - Waszych, ale przede wszystkim Waszych dzieci!

Podpisujcie poniżej załączony LIST OTWARTY RODZICÓW - to zajmuje parę minut, a może decydować o Was i Waszych dzieciach na lata!

Udostępniajcie gdzie się da! 

Reaguj - masz prawo!

http://petycja.eu/list-otwarty-rodzicow-w-sprawie-reformy-prawa-rodzinnego/

Ojcowie! Piszcie o zmianę prawa!

Szanowni Państwo

Tak jak informowaliśmy wcześniej - na skutek podpisanej przez Państwa petycji "Stop Alienacji Rodzicielskiej" w Senacie podjęto prace legislacyjne.

Aktualnie Senatorowie postanowili odroczyć prace nad petycją celem przedyskutowania jej postulatów w obecności przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości. Niestety Ministerstwo Sprawiedliwości stoi na stanowisku, że żadne zmiany nie są potrzebne a istniejące przepisy umożliwiają zarówno orzekanie opieki naprzemiennej jak i dostateczną ochronę w przypadku uniemożliwiania kontaktu z dziećmi. Jak wszyscy wiemy jest to nieprawda. Sądy rodzinne ignorują opiekę naprzemienną a karanie za izolowanie od dzieci jest fikcją.

Pokażmy razem Senatorom i  Ministerstwu, że obowiązujące przepisy nie są wystarczające.

Prosimy o wysyłanie swoich prawdziwych historii, opisanie Waszych tragedii i tragedii Waszych dzieci - oddzielonych od rodziców, manipulowanych przez alienujących rodziców, męczonych przez "biegłych" z OZSS, stawianych przez sąd przed niedopuszczalnym wyborem: "mama czy tata", i innych. Prosimy o świadectwa wielomiesięcznych, bezskutecznych starań o jakikolwiek kontakt z dzieckiem lub o zwiększenie tychże kontaktów, o bezskuteczne starania o opiekę naprzemienną.

Prosimy o wysyłanie listów bezpośrednio na skrzynki e-mailowe senatorów i Ministerstwa (patrz niżej).

Mamy nadzieję, że pod wpływem Waszych licznych sygnałów, w tym opisanych w e-mailach Waszychrodzinnych tragedii - Ministerstwo wreszcie zauważy, że problem nadal istnieje i podejmie konstruktywne działania w celu powstrzymania przemocy alienacji rodzicielskiej i wzmocnienia obecności opieki naprzemiennej w sądach rodzinnych.

- - -

E-maile prosimy oznaczać w temacie lub treści sygnaturą petycji "Petycja PW9-01/17" i wysyłać do:

    Ministerstwo Sprawiedliwości Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   

lub indywidualnie do senatorów:


    Robert Mamątow Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Rafał Ambrozik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Zbigniew Cichoń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Marek Martynowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Łukasz Mikołajczyk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Andrzej Mioduszewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Jan Rulewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Aleksander Pociej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Michał Seweryński Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Lidia Staroń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Prosimy o opisywanie autentycznych historii używając kulturalnego języka.

Prosimy nie wysyłać wielokrotnie tej samej wiadomości.

Zachęcamy również do osobistego kontaktu z w/w Senatorami lub z kancelarią Ministerstwa Sprawiedliwości. Każde świadectwo krzywdy jaka spotyka nasze dzieci i nas samych jest istotne. Osobiste spotkanie z Senatorem i przekazanie swojej historii na pewno wpłynie na to jak potoczą się dalsze prace nad petycją.

Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji

Sekretariat: tel. 22 694-95-09, fax 22 694-93-58

 
Ministerstwo Sprawiedliwości

Osobiste przyjęcia interesantów (przez pracownika dyżurnego Wydziału Skarg i Wniosków Biura Kontroli i Audytu Wewnętrznego) w sprawach skarg i wniosków odbywają się w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w pokoju przyjęć interesantów - wejście od ul. Koszykowej 6 (w głębi dziedzińca) w godzinach:

poniedziałek: 10.00 - 17.00

wtorek - piątek: 10.00 - 14.00

Nadto interesanci w sprawach skarg i wniosków mogą być wysłuchani  telefonicznie przez pracownika dyżurnego Wydziału Skarg i Wniosków Biura Kontroli i Audytu Wewnętrznego (tel. 22 23-90-873), od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 - 14.00.

Więcej artykułów…

 1. Życzenia Świąteczno Noworoczne
 2. ŚLSOPO o prawach dzieci i rodziny w Ministerstwie Sprawiedliwości - panel "Rodzina w Sądzie"
 3. Dzień Ojca w (też) Radio Katowice 23.6.2017
 4. Także my o prawach dzieci w Sejmie RP 6.6.2017
 5. Śląskie Stowarzyszenie Obrony Praw Ojca w Polskim Radiu Katowice
 6. Radosnych Świąt Wielkanocnych 2017
 7. Krajowa Rada Sądownictwa popiera opiekę naprzemienną?
 8. Konieczne są natychmiastowe zmiany w przepisach o utrudnianiu kontaktów z dziećmi!
 9. Wystąpienie Ministra Sprawiedliwości w sprawie Dezyderatu nr 4 "Przeciwdziałanie alienacji rodzicielskiej" - skierowane do Prezesów Sądów Apelacyjnych
 10. Dezyderat nr 4 Komisji do Spraw Petycji został przekazany Prezesom poszczególnych Sądów Apelacyjnych
 11. DZIECKO BĘDZIE MIESZKAĆ NAPRZEMIENNIE U KAŻDEGO Z RODZICÓW
 12. PETYCJA „Stop przemocy sądów rodzinnych wobec dzieci”
 13. 23 czerwca - Dzień Ojca
 14. 1 czerwca Dzień Dziecka
 15. 26 Maja Dzień Matki
 16. Konferencja Parlamentarnego Zespołu na rzecz Praw dzieci do Obojga Rodziców 11.04.2016
 17. 25.04.2016 Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej
 18. Wielkanoc
 19. Manifestacja 23 czerwca 2015 - Dzień Ojca
 20. Relacaja z otwarcia konferencji w Zamościu
 21. Zaproszenie na konferencję
 22. HBO w ŚLSOPO
 23. Apelujemy o oddanie Jakubowi TATY
 24. Spotkanie 12.12.2013 r.
 25. 11 listopada 2013 r. Święto Niepodległości
 26. Relacja z "Forum dla Rodziny", spotkanie z Premierem w URM, 23.10.2013 r. w Warszawie.
 27. Protest Warszawa 14 wrzesnia 2013 r.
 28. Oświadczenie.
 29. Pikieta przed Sejmem 12 czerwca 2013 r.
 30. Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej