_________________________________________________

 

Uruchomiliśmy zbiórkę - wesprzyj Stowarzyszenie finansowo

 Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia: z pomocy Stowarzyszenia w zakresie objętym działalnością statutową Stowarzyszenia korzystać mogą członkowie (w tym kandydaci i honorowi) nie będący zawieszonymi w prawach członka.


Aby zostać członkiem Kandydatem należy opłacić wpisowe (100 zł) i składkę kandydacką z góry na 3 miesiące (3x20 zł) - w sumie 160 zł

 

Kandydatem jest się do 6 miesiąca i w tym czasie składka wynosi 20 zł. Od 7. miesiąca składka członkowska, to 10 zł miesięcznie

szczegóły znajdziesz w STATUCIE


Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia SLSOPO,
jak i oferujące swoje doświadczenie i pomoc
zapraszamy na dyżur w godzinach otwarcia biura

 

 

Konferencja Parlamentarnego Zespołu na rzecz Praw dzieci do Obojga Rodziców 11.04.2016

W dniu 11.04.2016r. delegacja Śląskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca wzięła udział w Konferencji Parlamentarnego Zespołu na rzecz Praw dzieci do Obojga Rodziców dotyczącej nowelizacji Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego oraz innych ustaw, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

To merytorycznie bogate i emocjonalnie niezapomniane wydarzenie powinno być jednym z wielu na drodze do uzyskania pełnej i realnej realizacji praw wszystkich dzieci do równej miłości obojga rodziców. 

Relacja z konferencji: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=8EBACD7D281B4A5AC1257F7F002A804E#

"Opieka naprzemienna - zalety dla rozwoju dziecka". Profesor nadzw. dr hab. Elżbieta Trzęsowska-Greszta. 

 

Uroczyste ogłoszenie projektu nowelizacji Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczeg oraz innych ustaw

11 kwietnia przedstawimy opinii publicznej projekt nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przygotowany przez
Parlamentarny Zespół na rzecz Praw Dzieci do Obojga Rodziców we współpracy z licznymi organizacjami pozarządowymi. Chcemy by w wydarzeniu udział wzięła jak największa liczba rodziców i dzieci, bo to właśnie o ich elementarne prawa toczy się gra. 

Sala Kolumnowa może pomieścić około 300 osób, dlatego wszyscy chcący wziąć udział w wydarzeniu proszeni są o wcześniejszą rejestrację pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W treści proszę przesłać imię, nazwisko, datę urodzenia, adres i telefon wszystkich zgłaszanych osób. Decyduje kolejność zgłoszeń! Każde skuteczne zgłoszenie zostanie potwierdzone zwrotnym mailem z naszej strony. 
ZGŁOSZENIA PROSIMY PRZESYŁAĆ DO DNIA 04.04.2016R.

Paweł Skutecki, przewodniczący Zespołu:

Jestem głęboko przekonany, że proponowane zmiany stanowią milowy krok w kierunku odpowiedniego zabezpieczenia praw dzieci i rodziców oraz wyeliminowania przemocy Państwa wobec rodziny.

Projekt nowelizacji jest owocem wielogodzinnych dyskusji, analiz i nade wszystko wymiany doświadczeń osób, które osobiście przekonały się o wadach obowiązujących, przestarzałych rozwiązań prawnych.

Wierzę, że wraz ze zmianą litery prawa stopniowo uda nam się również zmienić „ducha”, w którym orzekają sędziowie sądów rodzinnych i opiekuńczych w Polsce a funkcja sądów zmieni się z restrykcyjnej na naprawczą. Tego wymaga od nas XXI wiek, odpowiedzialność za kolejne pokolenia Polaków oraz troska o właściwie rozumiane pojęcia „dobra” dzieci, a także
zabezpieczenie podstawowych praw polskich rodzin i obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Widzimy się 11 kwietnia! 

(11.04.2016r. (poniedziałek), godz. 11:00, Sala Kolumnowa Sejmu RP)

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=362

https://www.facebook.com/events/1001817313187629/

 

Projekt zmian ustawowych

 PROJEKT

 

proponowany przez ŚL. SOPO. w zakresie zmian ustaw w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym oraz w Kodeksie Postępowania Cywilnego.

Czytaj więcej: Projekt zmian ustawowych

Konferencja z udziałem posłanki PO Anny Nemś

W dniu 7 lutego 2012r. W  miniony wtorek  w Domu Kultury w Kroczycach odbyła się konferencja Śląskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca. Gościem honorowym konferencji była Pani Poseł Anna Nemś.Czytaj więcej: Konferencja z udziałem posłanki PO Anny Nemś