_________________________________________________

 

Uruchomiliśmy zbiórkę - wesprzyj Stowarzyszenie finansowo

 Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia: z pomocy Stowarzyszenia w zakresie objętym działalnością statutową Stowarzyszenia korzystać mogą członkowie (w tym kandydaci i honorowi) nie będący zawieszonymi w prawach członka.


Aby zostać członkiem Kandydatem należy opłacić wpisowe (100 zł) i składkę kandydacką z góry na 3 miesiące (3x20 zł) - w sumie 160 zł

 

Kandydatem jest się do 6 miesiąca i w tym czasie składka wynosi 20 zł. Od 7. miesiąca składka członkowska, to 10 zł miesięcznie

szczegóły znajdziesz w STATUCIE


Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia SLSOPO,
jak i oferujące swoje doświadczenie i pomoc
zapraszamy na dyżur w godzinach otwarcia biura

 

 

Opieka naprzemienna w TVP

Koronnym argumentem do niezasądzenia opieki naprzemiennej (równoważnej) jest fałszywa teza o konflikcie rodziców. Ustawodawca sugeruje a orzecznicy wmawiają rodzicom, że zawłaszczenie dziecka przez jednego z rodziców i izolowanie go od drugiego jest wyrazem konfliktu a nie przemocy. Twierdzą, że musi istnieć obopólna zgoda rodziców co do sposobu sprawowania opieki nad dzieckiem by móc zasądzić wspólną opiekę nad dzieckiem.

Poniżej prezentujemy materiał TVP a w nim krótką rozmowę z rodzicem, który skutecznie przeciwstawił się przemocy drugiego rodzica i organów państwowych.
Teza wprowadzająca do rozmowy, sugerująca, że wystarczy wola ojca by mógł uzyskać w orzeczeniu sądowym satysfakcjonującą opiekę nad dzieckiem i, że sądy robią to chętnie i często, daleka jest od prawdy (przytaczane dane statystyczne nie odnoszą się do zasądzania opieki).
Z drugiej strony, promowanie wspólnej opieki nad dzieckiem w przypadku rozpadu rodziny i to w sytuacji początkowej skrajnie różnej postawy rodziców, jest czymś czego jeszcze niedawno na próżno szukalibyśmy w mediach.

Niezmiernie cieszy, że tzw. czwarta władza zaczęła właściwie rozumieć pojęcie dobra dziecka. Która władza będzie następna?

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/18601985/jak-dzielic-sie-opieka-nad-dziecmi-po-rozwodzie