_________________________________________________

 

Uruchomiliśmy zbiórkę - wesprzyj Stowarzyszenie finansowo

 Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia: z pomocy Stowarzyszenia w zakresie objętym działalnością statutową Stowarzyszenia korzystać mogą członkowie (w tym kandydaci i honorowi) nie będący zawieszonymi w prawach członka.


Aby zostać członkiem Kandydatem należy opłacić wpisowe (100 zł) i składkę kandydacką z góry na 3 miesiące (3x20 zł) - w sumie 160 zł

 

Kandydatem jest się do 6 miesiąca i w tym czasie składka wynosi 20 zł. Od 7. miesiąca składka członkowska, to 10 zł miesięcznie

szczegóły znajdziesz w STATUCIE


Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia SLSOPO,
jak i oferujące swoje doświadczenie i pomoc
zapraszamy na dyżur w godzinach otwarcia biura

 

 

Ojcowie! Piszcie o zmianę prawa!

Szanowni Państwo

Tak jak informowaliśmy wcześniej - na skutek podpisanej przez Państwa petycji "Stop Alienacji Rodzicielskiej" w Senacie podjęto prace legislacyjne.

Aktualnie Senatorowie postanowili odroczyć prace nad petycją celem przedyskutowania jej postulatów w obecności przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości. Niestety Ministerstwo Sprawiedliwości stoi na stanowisku, że żadne zmiany nie są potrzebne a istniejące przepisy umożliwiają zarówno orzekanie opieki naprzemiennej jak i dostateczną ochronę w przypadku uniemożliwiania kontaktu z dziećmi. Jak wszyscy wiemy jest to nieprawda. Sądy rodzinne ignorują opiekę naprzemienną a karanie za izolowanie od dzieci jest fikcją.

Pokażmy razem Senatorom i  Ministerstwu, że obowiązujące przepisy nie są wystarczające.

Prosimy o wysyłanie swoich prawdziwych historii, opisanie Waszych tragedii i tragedii Waszych dzieci - oddzielonych od rodziców, manipulowanych przez alienujących rodziców, męczonych przez "biegłych" z OZSS, stawianych przez sąd przed niedopuszczalnym wyborem: "mama czy tata", i innych. Prosimy o świadectwa wielomiesięcznych, bezskutecznych starań o jakikolwiek kontakt z dzieckiem lub o zwiększenie tychże kontaktów, o bezskuteczne starania o opiekę naprzemienną.

Prosimy o wysyłanie listów bezpośrednio na skrzynki e-mailowe senatorów i Ministerstwa (patrz niżej).

Mamy nadzieję, że pod wpływem Waszych licznych sygnałów, w tym opisanych w e-mailach Waszychrodzinnych tragedii - Ministerstwo wreszcie zauważy, że problem nadal istnieje i podejmie konstruktywne działania w celu powstrzymania przemocy alienacji rodzicielskiej i wzmocnienia obecności opieki naprzemiennej w sądach rodzinnych.

- - -

E-maile prosimy oznaczać w temacie lub treści sygnaturą petycji "Petycja PW9-01/17" i wysyłać do:

    Ministerstwo Sprawiedliwości Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   

lub indywidualnie do senatorów:


    Robert Mamątow Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Rafał Ambrozik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Zbigniew Cichoń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Marek Martynowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Łukasz Mikołajczyk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Andrzej Mioduszewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Jan Rulewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Aleksander Pociej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Michał Seweryński Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Lidia Staroń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Prosimy o opisywanie autentycznych historii używając kulturalnego języka.

Prosimy nie wysyłać wielokrotnie tej samej wiadomości.

Zachęcamy również do osobistego kontaktu z w/w Senatorami lub z kancelarią Ministerstwa Sprawiedliwości. Każde świadectwo krzywdy jaka spotyka nasze dzieci i nas samych jest istotne. Osobiste spotkanie z Senatorem i przekazanie swojej historii na pewno wpłynie na to jak potoczą się dalsze prace nad petycją.

Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji

Sekretariat: tel. 22 694-95-09, fax 22 694-93-58

 
Ministerstwo Sprawiedliwości

Osobiste przyjęcia interesantów (przez pracownika dyżurnego Wydziału Skarg i Wniosków Biura Kontroli i Audytu Wewnętrznego) w sprawach skarg i wniosków odbywają się w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w pokoju przyjęć interesantów - wejście od ul. Koszykowej 6 (w głębi dziedzińca) w godzinach:

poniedziałek: 10.00 - 17.00

wtorek - piątek: 10.00 - 14.00

Nadto interesanci w sprawach skarg i wniosków mogą być wysłuchani  telefonicznie przez pracownika dyżurnego Wydziału Skarg i Wniosków Biura Kontroli i Audytu Wewnętrznego (tel. 22 23-90-873), od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 - 14.00.